Fundator

Ela Drygas


WhatsApp Image 2018-07-02 at 14.04.03.jpeg

Od ponad 35 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Współtwórczyni autorskiej szkoły „Łejery” założonej w 1990 roku. Przez wiele lat prowadziła w całej Polsce warsztaty dla nauczycieli dotyczące wykorzystania technik teatralnych w nauczaniu i wychowaniu. Jest autorką poradnika dla nauczycieli „Gotowe scenariusze lekcji aktywizujących – czyli jak odkleić dziecko od krzesełka i przywrócić mu wyobraźnię”, w którym przedstawia scenariusze zajęć dydaktycznych i wychowawczych.

W 2016 r. pracowała jako wolontariuszka na Madagaskarze przez okres 3 miesięcy.Odznaczona „Orderem Uśmiechu”. Laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej za „Naprawianie Świata”, którą otrzymała w październiku 2017 r. wraz z Jerzym Hamerskim za wieloletnią pracę wychowawczą, w której szkolny teatr jest codzienną nauką budowania relacji, empatii dla drugiego człowieka, szacunku dla inności.

Dla Wayair Foundation napisała program nauczania j. angielskiego przez zabawy teatralne, który jest obecnie testowany w szkołach w Ulyankulu w Tanzanii z dziećmi i nauczycielami. Wierzy, że dzięki edukacji świat może być lepszy.