Nauka Przez Teatr

Wierzymy, że dzięki nauce świat może stać się lepszym miejscem
wayair-slilder3.jpg

Wierzymy, że dzięki nauce świat może stać się lepszym miejscem. Coraz więcej ludzi bez wykształcenia pragnie, aby ich dzieci mogły się uczyć. Wiedzą, że nauka zaproponowana przez władze nie jest wystarczająca i nie zapewnia lepszej przyszłości.

Autorski program Eli i Jerzego to fundament dla rozwoju edukacji międzykulturowej, która integruje zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Program jest przystępny cenowo, spersonalizowany i wywierający ogromny wpływ na ludzi.

Finansowanie tego projektu zostało przyznane przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju.


IMG_8352.JPG

Program warsztatów zawiera:

1. Aktywny udział w zajęciach prowadzonych przez naszych ekspertów w opiece nad dzieckiem – pierwsze 4 tygodnie, 4 godziny tygodniowo na każdego nauczyciela – 16 godzin)

2. Intensywny tygodniowy kurs z nauki poza szkołą – 2 godzinny dziennie (łącznie 10 godzin)

3. Prowadzenie zajęć przez nauczycieli w oparciu o nabytą wiedzę pod nadzorem ekspertów (3 tygodnie, 4 godziny tygodniowo na jednego nauczyciela – 12 godzin)


program3.jpg
 
 

Intensywny kurs nauczania (10h) ( z punktu 2)

·       Nauka korzystania z płyt CD z piosenkami i wierszykami

Metodologia nauczania piosenkami i wierszykami; prezentacja piosenek z aktywnością ruchową; wykorzystanie fiszek w połączeniu z piosenkami i rymowankami

·       Techniki teatralne: Rzeźby, kadry, improwizowanie dialogów i inscenizacje wykorzystywane w nauczaniu (4h)

·       Wykorzystanie marionetek (łatwiejszy kontakt z dziećmi, dialog między uczniami a lalkami, wykorzystanie lalek przez dzieci w dialogach)


 
 

UMIEJĘTNOŚCI NABYTE NA WARSZTATACH:

  1. Wiedza o technikach i zabawach teatralnych, możliwość wykorzystania ich przy nauce języka angielskiego

  2. Możliwość nauki piosenek i rymowanek

  3. Wiedza o pracy z fiszkami, łączenie ich z piosenkami i rymowankami

  4. Wykorzystanie marionetek w nauczaniu

Po zakończeniu kursy uczestnicy otrzymają materiały do nauczania, w tym teksty piosenek, rymowanek, płyt CD z nagraniami, zestaw fiszek i certyfikat ukończenia kursu.

IMG_6712.JPG

Ta metoda nauczania nie tylko poprawia umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, ale także pomaga dzieciom być bardziej pomysłowymi poprzez wspieranie kreatywności i współpracy.
— Ela Drygas, The Wayair Foundation

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej